Vladimír Preclík - Modrý objekt

Kombinovaná technika, 15x9 cm. Signováno vpravo dole tužkou Vl. Preclík 71. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1929-2008
Narodil se v Hradci Králové. V Praze studoval UMPRUM u prof. Wagnera. Vytvořil přes 800 soch a napsal dvanáct knih. Kromě své tvorby se aktivně zapojoval i do veřejného života. Před rokem 1989 byl signatářem Několika vět, po převratu poslancem za OF, ale také profesorem sochařství na Vysokém učení technickém v Brně a spoluzakládal Fakultu výtvarných umění, jejímž se stal prvním děkanem. Byl předsedou uměleckého spolku Mánes. Na zámku v Bechyni je otevřeno Muzeum Vladimíra Preclíka se stálou expozicí jeho děl. Stálá expozice jeho prací je i v jeho rodném Hradci Králové.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 145 000 Kč.

37222. Modrý objekt
Dražba ukončena:13.11.2019 20:16:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:800 Kč

800 Kč 02.11.2019 20:08:18 659