Vladimír Sychra

51685. Ženský akt

popis: Olej na plátně, 50x70 cm. Signováno vlevo dole V. Sychra 1940. Rámováno.

pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

o autorovi: 1903-1963
Narodil se v Praze. Studoval v Praze UMPRUM u prof. Dítěte a AVU u prof. Švabinského. Na AVU později sám pedagogicky působil. Studijní cesty podnikl do NIzozemí, Francie, Itálie a Velké Británie. Byl spoluzakladatelem SVU Mánes. Ve své tvorbě se zaměřil na krajinomalbu, zátiší a portréty i figurální motivy. Jeho díla jsou zastoupena mimo jiné ve sbírkách NG.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 470 000 Kč

dražba ukončena: 28.10.2020 20:53:00

vyvolávací cena: 1 500 Kč

vydraženo za: 22 000 Kč