Vladimír Vašíček - Abstrakce

Kombinovaná technika, 72x50 cm. Signováno vlevo dole Vašíček 72. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 75 cm

o autorovi: 1919-2003
Malíř, grafik. V Kyjově se vyučil chrámové malbě, za války vystudoval Školu umění ve Zlíně a v roce 1948 dokončil AVU v Praze. Celý život tvořil ve Svatobořicích. V počáteční figurální žánrové a krajinářské tvorbě byl ovlivněn expresí, fauvismem, kubismem, od 60. let přešel k abstrakci (zvláště geometrické). V 70. letech byl činný i jako restaurátor církevních památek.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150 000 Kč.

104262. Abstrakce
Dražba ukončena:08.10.2023 20:02:29
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:6 000 Kč