Vladimír Vašíček - Kompozice

Kombinovaná technika, 56x25 cm. Signováno vpravo dole Vašíček 85. Rám, sklo.

Stav: List mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

o autorovi: 1919-2003
Malíř, grafik. V Kyjově se vyučil chrámové malbě, za války vystudoval Školu umění ve Zlíně a v roce 1948 dokončil AVU v Praze. Celý život tvořil ve Svatobořicích. V počáteční figurální žánrové a krajinářské tvorbě byl ovlivněn expresí, fauvismem, kubismem, od 60. let přešel k abstrakci (zvláště geometrické). V 70. letech byl činný i jako restaurátor církevních památek.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150 000 Kč.

63601. Kompozice
Dražba ukončena:25.08.2021 23:00:27
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 200 Kč