Vladimír Vašíček - Radost III

Kvaš, 60x42 cm. Signováno vpravo dole Vašíček 69. Nerámováno.

o autorovi: 1919-2003
Malíř, grafik. V Kyjově se vyučil chrámové malbě, za války vystudoval Školu umění ve Zlíně a v roce 1948 dokončil AVU v Praze. Celý život tvořil ve Svatobořicích. V počáteční figurální žánrové a krajinářské tvorbě byl ovlivněn expresí, fauvismem, kubismem, od 60. let přešel k abstrakci (zvláště geometrické). V 70. letech byl činný i jako restaurátor církevních památek.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150 000 Kč.

41218. Radost III
Dražba ukončena:27.02.2020 22:57:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 900 Kč