Vladimír Vašíček - Slunečnice

Olej na sololitu, 70x50 cm. Signováno vlevo dole Vašíček 74. Rámováno.

Nejdelší strana: 75 cm

o autorovi: 1919-2003
Malíř, grafik. V Kyjově se vyučil chrámové malbě, za války vystudoval Školu umění ve Zlíně a v roce 1948 dokončil AVU v Praze. Celý život tvořil ve Svatobořicích. V počáteční figurální žánrové a krajinářské tvorbě byl ovlivněn expresí, fauvismem, kubismem, od 60. let přešel k abstrakci (zvláště geometrické). V 70. letech byl činný i jako restaurátor církevních památek.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150 000 Kč.

96434. Slunečnice
Dražba ukončena:28.06.2023 21:30:59
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:14 000 Kč