Vladimír Veselý - Krajina s motýli

Olej na sololitu, 27x50 cm. Signováno vpravo dole V. Veselý 69. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1931 – 2021
Malíř, grafik, pedagog. Studoval na SUPŠ v Jablonci n. Nisou a na VŠUP v Praze u A. Fišárka a A. Strnadela. Pracoval v nakladatelství dětské literatury SNDK, pak jako výtvarný redaktor časopisu Stadion, po r. 1968 jako pedagog LŠU a gymnázia. Tvořil prostorové asambláže a objekty, také grafické listy, exlibris a jinou drobnou grafiku, v r. 1966 začal pracovat se smaltem a ocelovým plechem, realizoval práce pro architekturu. Inspiraci nacházel v přírodě, podhorské krajině a v ženách. Byl členem UVU, Jednoty umělců výtvarných a Sdružení pražských malířů. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách v Čechách a v Německu.

29441. Krajina s motýli
Dražba ukončena:27.03.2019 18:09:28
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 700 Kč