Vladimír Veselý - Žena a stromy

Olej na plátně, 76x65 cm. Signováno vpravo dole V. Veselý 70. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 80 cm

o autorovi: 1931 – 2021
Malíř, grafik, pedagog. Studoval na SUPŠ v Jablonci n. Nisou a na VŠUP v Praze u A. Fišárka a A. Strnadela. Pracoval v nakladatelství dětské literatury SNDK, pak jako výtvarný redaktor časopisu Stadion, po r. 1968 jako pedagog LŠU a gymnázia. Tvořil prostorové asambláže a objekty, také grafické listy, exlibris a jinou drobnou grafiku, v r. 1966 začal pracovat se smaltem a ocelovým plechem, realizoval práce pro architekturu. Inspiraci nacházel v přírodě, podhorské krajině a v ženách. Byl členem UVU, Jednoty umělců výtvarných a Sdružení pražských malířů. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách v Čechách a v Německu.

95009. Žena a stromy
Dražba ukončena:31.05.2023 21:33:31
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 800 Kč