Vlaho Bukovac - Portrét ženy

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 23x16 cm. Signováno vlevo dole Vlaho Bukovac 92. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Přiložen písemný posudek - PhDr Michael Zachař.

o autorovi: 1855 - 1922
Narodil se v chorvatském Cavtatu u Dubrovníku. Studoval v Paříži u Alexandre Cabanela. V Praze působil jako profesor na AVU. Mezi jeho žáky patřili např. Emil Filla, Bohumil Kubišta, Bedřich Feigl a další. Ve své tvorbě zabýval převážně portréty a krajinomalbou. Svá díla signoval často velmi odlišně, a to Bukovac, Boukovatz nebo pseudonymem Andrez, v Bělehradě používal signaturu Bukovac psanou cyrilicí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 3 400 000 Kč.

32442. Portrét ženy
Dražba ukončena:29.05.2019 21:39:59
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:33 000 Kč