Vlastimil  Rada - Kůň v oranici

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na kartonu, 25x28 cm, signováno vpravo dole Vlast. Rada 1942, rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1895, České Budějovice - 1962, Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval na AVU u profesorů Švabinského, Preislera a Štursy. Působil jako profesor ve speciální malířské škole na AVU v Praze a ve speciální grafické škole tamtéž. Člen, přední teoretik a výtvarník Umělecké besedy, člen SČUG Hollar. V rané tvorbě se zaměřoval na krajinné akvarely. Namaloval cyklus historických obrazů s husitskou tématikou. V kresbě se zaměřil na život a zvyky českého venkova, které vykreslil s humorem a nádechem satiry. Účastnil se četných výstav v zahraničních metropolích. Byl spoluautorem humoristických povídek, řadu let spolupracoval se spisovatelem Jaroslavem Žákem.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 200 000 Kč

vydraženo
11765. Kůň v oranici
Dražba ukončena:28.06.2017 20:52:58
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:4 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 000 Kč limit (28.06.2017 20:47:57) 849
3 900 Kč 28.06.2017 20:47:58 1162
3 800 Kč limit (28.06.2017 20:44:21) 849
3 700 Kč 28.06.2017 20:44:22 1162
3 600 Kč limit (28.06.2017 20:40:37) 849
3 500 Kč 28.06.2017 20:40:38 1162
3 400 Kč limit (28.06.2017 20:40:28) 849
3 300 Kč 28.06.2017 20:40:29 1162
3 200 Kč limit (28.06.2017 20:37:46) 849
3 100 Kč 28.06.2017 20:37:12 1162
3 000 Kč limit (28.06.2017 20:36:59) 849
2 900 Kč 28.06.2017 20:37:00 1162
2 800 Kč limit (28.06.2017 20:36:51) 849
2 700 Kč 28.06.2017 20:36:52 1162
2 600 Kč limit (28.06.2017 20:35:51) 849
2 500 Kč 28.06.2017 20:35:52 1162
2 400 Kč limit (28.06.2017 20:35:33) 849
2 300 Kč 28.06.2017 20:34:20 266
2 200 Kč limit (28.06.2017 20:34:10) 849
2 200 Kč 28.06.2017 20:34:11 266
2 100 Kč limit (28.06.2017 20:33:56) 849
2 000 Kč 28.06.2017 20:33:57 266
1 900 Kč limit (28.06.2017 20:32:30) 849
1 800 Kč 28.06.2017 20:31:16 266
1 700 Kč 28.06.2017 20:25:27 849
1 600 Kč 28.06.2017 20:24:02 266
1 500 Kč 28.06.2017 20:19:43 849
1 400 Kč 28.06.2017 20:15:44 266
1 300 Kč 28.06.2017 20:00:49 849
1 200 Kč limit (28.06.2017 20:00:44) 950
1 200 Kč 28.06.2017 20:00:45 849
1 100 Kč limit (28.06.2017 15:24:52) 950
1 000 Kč 26.06.2017 9:09:05 1826
900 Kč 16.06.2017 23:11:25 849
800 Kč 03.06.2017 17:34:59 831
700 Kč 02.06.2017 9:01:54 849