Vlastimil  Rada - Na pastvě

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně, 80x110 cm. Signováno vpravo dole Vlast. Rada 38. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Malba poškozena, restaurována - velké množství oprav včetně části signatury. Zezadu pozůstalostní razítko. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1895, České Budějovice - 1962, Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval na AVU u profesorů Švabinského, Preislera a Štursy. Působil jako profesor ve speciální malířské škole na AVU v Praze a ve speciální grafické škole tamtéž. Člen, přední teoretik a výtvarník Umělecké besedy, člen SČUG Hollar. V rané tvorbě se zaměřoval na krajinné akvarely. Namaloval cyklus historických obrazů s husitskou tématikou. V kresbě se zaměřil na život a zvyky českého venkova, které vykreslil s humorem a nádechem satiry. Účastnil se četných výstav v zahraničních metropolích. Byl spoluautorem humoristických povídek, řadu let spolupracoval se spisovatelem Jaroslavem Žákem.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 200 000 Kč

vydraženo
23914. Na pastvě
Dražba ukončena:01.11.2018 20:33:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:11 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
11 000 Kč limit (01.11.2018 19:45:35) 121
10 000 Kč limit (01.11.2018 19:44:53) 2015
10 000 Kč limit (01.11.2018 19:44:54) 121
9 500 Kč limit (01.11.2018 19:43:47) 2015
9 000 Kč 01.11.2018 19:43:48 121
8 500 Kč limit (01.11.2018 18:53:30) 2015
8 000 Kč limit (01.11.2018 18:53:29) 121
6 500 Kč limit (01.11.2018 10:30:59) 2015
6 000 Kč limit (01.11.2018 10:30:30) 831
6 000 Kč 01.11.2018 10:30:31 2015
5 500 Kč limit (01.11.2018 10:30:09) 831
5 000 Kč limit (01.11.2018 10:30:08) 2015
4 600 Kč limit (01.11.2018 10:29:48) 831
4 500 Kč 01.11.2018 10:29:49 2015
4 400 Kč limit (01.11.2018 10:29:34) 831
4 300 Kč 01.11.2018 10:29:35 2015
4 200 Kč limit (11.10.2018 17:28:29) 831
4 100 Kč 11.10.2018 17:28:30 2573
4 000 Kč limit (11.10.2018 17:28:24) 831
3 900 Kč 11.10.2018 17:28:25 2573
3 800 Kč limit (11.10.2018 17:28:21) 831
3 700 Kč 11.10.2018 17:28:22 2573
3 600 Kč limit (11.10.2018 17:28:17) 831
3 500 Kč 11.10.2018 17:28:18 2573
3 400 Kč limit (11.10.2018 17:28:11) 831
3 300 Kč 11.10.2018 17:28:12 2573
3 200 Kč limit (11.10.2018 17:27:50) 831
3 100 Kč 11.10.2018 17:27:51 2573
3 000 Kč limit (11.10.2018 17:27:40) 831
2 900 Kč 11.10.2018 17:27:41 2573
2 800 Kč limit (11.10.2018 17:27:32) 831
2 700 Kč 11.10.2018 17:27:33 2573
2 600 Kč limit (11.10.2018 17:27:21) 831
2 500 Kč 11.10.2018 17:27:22 2573
2 400 Kč limit (11.10.2018 17:27:13) 831
2 300 Kč 11.10.2018 17:27:14 2573
2 200 Kč limit (11.10.2018 17:26:59) 831
2 100 Kč 11.10.2018 17:27:00 2573
2 000 Kč limit (11.10.2018 17:26:40) 831
1 900 Kč 11.10.2018 17:26:41 2573
1 800 Kč limit (05.10.2018 20:19:45) 831
1 700 Kč 05.10.2018 20:19:46 1526
1 600 Kč limit (05.10.2018 20:19:38) 831
1 500 Kč 05.10.2018 20:19:39 1526
1 400 Kč limit (04.10.2018 12:39:19) 831
1 300 Kč limit (29.09.2018 23:05:26) 1526
1 300 Kč 29.09.2018 23:05:27 1011
1 200 Kč 28.09.2018 18:36:29 1526
1 100 Kč 28.09.2018 10:08:35 604
1 000 Kč 28.09.2018 0:17:01 849