Vlastimil  Rada - Podzim

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 43x57 cm. Signováno vpravo dole Vlast. Rada. Rám.

Pozn.: Rám poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1895, České Budějovice - 1962, Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval na AVU u profesorů Švabinského, Preislera a Štursy. Působil jako profesor ve speciální malířské škole na AVU v Praze a ve speciální grafické škole tamtéž. Člen, přední teoretik a výtvarník Umělecké besedy, člen SČUG Hollar. V rané tvorbě se zaměřoval na krajinné akvarely. Namaloval cyklus historických obrazů s husitskou tématikou. V kresbě se zaměřil na život a zvyky českého venkova, které vykreslil s humorem a nádechem satiry. Účastnil se četných výstav v zahraničních metropolích. Byl spoluautorem humoristických povídek, řadu let spolupracoval se spisovatelem Jaroslavem Žákem.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 200 000 Kč

vydraženo
302113. Podzim
Dražba ukončena:12.11.2019 20:10:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:6 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
6 000 Kč 12.11.2019 20:05:00 56
5 500 Kč limit (12.11.2019 20:01:55) 1102
5 000 Kč 12.11.2019 20:01:56 56
4 900 Kč limit (12.11.2019 20:01:48) 1102
4 800 Kč 12.11.2019 20:01:49 56
4 700 Kč limit (12.11.2019 20:01:40) 1102
4 600 Kč 12.11.2019 20:01:41 56
4 500 Kč limit (12.11.2019 20:01:33) 1102
4 400 Kč 12.11.2019 20:01:34 56
4 300 Kč limit (12.11.2019 20:01:29) 1102
4 200 Kč 12.11.2019 20:01:30 56
4 100 Kč limit (12.11.2019 20:01:20) 1102
4 000 Kč 12.11.2019 20:01:21 56
3 900 Kč limit (12.11.2019 20:01:09) 1102
3 800 Kč 12.11.2019 20:01:10 56
3 700 Kč limit (12.11.2019 19:15:28) 1102
3 600 Kč 12.11.2019 18:18:23 1016
3 500 Kč 11.11.2019 12:51:57 5720
3 400 Kč 08.11.2019 23:06:08 4646
3 300 Kč 07.11.2019 12:41:14 831
3 200 Kč 05.11.2019 21:47:18 3133
3 100 Kč 04.11.2019 13:20:20 5807
3 000 Kč limit (04.11.2019 13:20:11) 3133
2 900 Kč 04.11.2019 13:20:12 5807
2 800 Kč limit (04.11.2019 13:20:03) 3133
2 700 Kč 04.11.2019 13:20:04 5807
2 600 Kč limit (03.11.2019 10:06:54) 3133
2 500 Kč limit (03.11.2019 10:06:53) 5807
1 800 Kč limit (03.11.2019 10:06:26) 5807
1 700 Kč 03.11.2019 10:06:27 3133
1 600 Kč limit (03.11.2019 10:06:22) 5807
1 500 Kč 03.11.2019 10:06:23 3133
1 400 Kč limit (03.11.2019 10:06:11) 5807
1 300 Kč 03.11.2019 10:06:12 3133
1 200 Kč limit (03.11.2019 10:06:02) 5807
1 100 Kč 03.11.2019 10:06:03 3133
1 000 Kč 03.11.2019 9:23:16 5807