Vlastimil  Rada - Pohled na vesnici

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně, 53x100 cm, signováno vpravo dole V. Rada 1942, nerámováno.

Pozn.: Malba mírně poškozena. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem. Vzadu pozůstalostní razítko.

 

o autorovi: 1895, České Budějovice - 1962, Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval na AVU u profesorů Švabinského, Preislera a Štursy. Působil jako profesor ve speciální malířské škole na AVU v Praze a ve speciální grafické škole tamtéž. Člen, přední teoretik a výtvarník Umělecké besedy, člen SČUG Hollar. V rané tvorbě se zaměřoval na krajinné akvarely. Namaloval cyklus historických obrazů s husitskou tématikou. V kresbě se zaměřil na život a zvyky českého venkova, které vykreslil s humorem a nádechem satiry. Účastnil se četných výstav v zahraničních metropolích. Byl spoluautorem humoristických povídek, řadu let spolupracoval se spisovatelem Jaroslavem Žákem.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 200 000 Kč

vydraženo
14928. Pohled na vesnici
Dražba ukončena:30.11.2017 20:56:32
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:20 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
20 000 Kč limit (30.11.2017 20:51:31) 662
19 000 Kč 30.11.2017 20:51:32 1252
18 000 Kč limit (30.11.2017 20:50:50) 662
17 000 Kč 30.11.2017 20:50:51 1252
16 000 Kč limit (30.11.2017 20:50:37) 662
15 000 Kč 30.11.2017 20:50:38 1252
14 000 Kč limit (30.11.2017 20:50:29) 662
13 000 Kč 30.11.2017 20:50:30 1252
12 000 Kč limit (30.11.2017 20:50:22) 662
11 000 Kč 30.11.2017 20:50:23 1252
10 000 Kč limit (30.11.2017 20:50:02) 662
9 500 Kč 30.11.2017 20:50:03 1252
9 000 Kč limit (30.11.2017 20:45:57) 662
8 500 Kč 30.11.2017 17:57:47 1252
8 000 Kč limit (30.11.2017 17:57:40) 2430
8 000 Kč 30.11.2017 17:57:41 1252
7 500 Kč limit (30.11.2017 17:57:34) 2430
7 000 Kč 30.11.2017 17:57:35 1252
6 500 Kč limit (30.11.2017 17:57:19) 2430
6 000 Kč 30.11.2017 17:57:20 1252
5 500 Kč limit (30.11.2017 17:26:39) 2430
5 000 Kč limit (30.11.2017 17:26:38) 1252
3 900 Kč limit (30.11.2017 15:45:28) 1252
3 800 Kč 23.11.2017 22:31:34 2735
3 700 Kč 22.11.2017 16:24:48 3094
3 600 Kč 21.11.2017 23:51:16 2735
3 500 Kč limit (21.11.2017 23:51:08) 1357
3 400 Kč 21.11.2017 23:51:09 2735
3 300 Kč limit (17.11.2017 7:53:05) 1357
3 200 Kč 17.11.2017 7:53:06 2875
3 100 Kč limit (16.11.2017 11:17:50) 1357
3 000 Kč 16.11.2017 11:17:51 2875
2 900 Kč limit (16.11.2017 11:17:31) 1357
2 800 Kč 16.11.2017 11:17:32 2875
2 700 Kč limit (02.11.2017 8:31:08) 1357
2 600 Kč 02.11.2017 5:24:57 2216
2 500 Kč limit (02.11.2017 5:24:56) 1357
2 300 Kč limit (02.11.2017 5:24:28) 1357
2 200 Kč 02.11.2017 5:24:29 2216
2 100 Kč limit (31.10.2017 8:46:50) 1357
2 000 Kč 31.10.2017 8:46:51 2923
1 900 Kč limit (30.10.2017 10:42:33) 1357
1 800 Kč 30.10.2017 10:42:34 1593
1 700 Kč 29.10.2017 16:27:23 1357
1 600 Kč 28.10.2017 22:47:56 1091
1 500 Kč 28.10.2017 19:58:14 2735
1 400 Kč 28.10.2017 3:25:27 2216
1 300 Kč 27.10.2017 21:32:59 2735
1 200 Kč 27.10.2017 19:30:03 2216
1 100 Kč 26.10.2017 23:19:56 1319
1 000 Kč 26.10.2017 23:15:00 2216