Vlastimil  Rada - Průšvih na Willyho komandě aneb František Bachmayer

Akvarel, 20x26 cm. Nesignováno. Rám, pasparta, sklo.

o autorovi: 1895, České Budějovice - 1962, Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval na AVU u profesorů Švabinského, Preislera a Štursy. Působil jako profesor ve speciální malířské škole na AVU v Praze a ve speciální grafické škole tamtéž. Člen, přední teoretik a výtvarník Umělecké besedy, člen SČUG Hollar. V rané tvorbě se zaměřoval na krajinné akvarely. Namaloval cyklus historických obrazů s husitskou tématikou. V kresbě se zaměřil na život a zvyky českého venkova, které vykreslil s humorem a nádechem satiry. Účastnil se četných výstav v zahraničních metropolích. Byl spoluautorem humoristických povídek, řadu let spolupracoval se spisovatelem Jaroslavem Žákem.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 200 000 Kč

22552. Průšvih na Willyho komandě aneb František Bachmayer
Dražba ukončena:26.09.2018 22:39:00
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:600 Kč

600 Kč limit (26.09.2018 15:45:31) 2221