Vlastimil  Rada - Za humny

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně, 35x50 cm. Signováno vlevo dole Rada. Nerámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Malba mírně poškozena.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1895, České Budějovice - 1962, Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval na AVU u profesorů Švabinského, Preislera a Štursy. Působil jako profesor ve speciální malířské škole na AVU v Praze a ve speciální grafické škole tamtéž. Člen, přední teoretik a výtvarník Umělecké besedy, člen SČUG Hollar. V rané tvorbě se zaměřoval na krajinné akvarely. Namaloval cyklus historických obrazů s husitskou tématikou. V kresbě se zaměřil na život a zvyky českého venkova, které vykreslil s humorem a nádechem satiry. Účastnil se četných výstav v zahraničních metropolích. Byl spoluautorem humoristických povídek, řadu let spolupracoval se spisovatelem Jaroslavem Žákem.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 200 000 Kč

vydraženo
62525. Za humny
Dražba ukončena:29.07.2021 19:49:59
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 900 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
4 900 Kč limit (29.07.2021 19:44:59) 244
4 800 Kč limit (29.07.2021 19:44:58) 2773
4 500 Kč limit (29.07.2021 19:44:23) 2773
4 400 Kč 29.07.2021 19:44:24 244
4 300 Kč limit (29.07.2021 11:15:00) 2773
4 200 Kč 29.07.2021 11:15:01 266
4 100 Kč limit (29.07.2021 11:14:57) 2773
4 000 Kč 29.07.2021 11:14:58 266
3 900 Kč limit (29.07.2021 11:14:52) 2773
3 800 Kč 29.07.2021 11:14:53 266
3 700 Kč limit (29.07.2021 11:14:46) 2773
3 600 Kč 29.07.2021 11:14:47 266
3 500 Kč limit (29.07.2021 11:14:43) 2773
3 400 Kč 29.07.2021 11:14:44 266
3 300 Kč limit (29.07.2021 11:14:39) 2773
3 200 Kč 29.07.2021 11:14:40 266
3 100 Kč limit (28.07.2021 20:44:46) 2773
3 000 Kč 28.07.2021 20:44:47 8914
2 900 Kč limit (28.07.2021 20:44:36) 2773
2 800 Kč 28.07.2021 20:44:37 8914
2 700 Kč limit (28.07.2021 20:44:31) 2773
2 600 Kč 28.07.2021 20:44:32 8914
2 500 Kč limit (26.07.2021 15:46:25) 2773
2 400 Kč 24.07.2021 23:01:58 8914
2 300 Kč 23.07.2021 9:54:43 9015
2 200 Kč 21.07.2021 16:43:53 1534
2 100 Kč 18.07.2021 18:18:33 7513
2 000 Kč 17.07.2021 9:23:53 266
1 900 Kč 13.07.2021 5:19:01 2216
1 800 Kč 11.07.2021 23:29:27 5811
1 700 Kč 09.07.2021 19:36:37 334
1 600 Kč 07.07.2021 6:04:51 2216
1 500 Kč 05.07.2021 22:58:11 5215
1 400 Kč 03.07.2021 21:51:38 36
1 300 Kč 02.07.2021 21:57:19 5215
1 200 Kč 02.07.2021 20:07:20 5212
1 100 Kč 02.07.2021 12:19:28 5215
1 000 Kč 02.07.2021 4:37:04 2216