Vlastimil  Rada - Zimní podvečer v Lysolajích

Detail položky

Detail položky

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 50x70 cm. Signováno vlevo dole Vlast. Rada. Rámováno.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Pozdější autorská signatura.

Nejdelší strana: 83 cm

 

o autorovi: 1895, České Budějovice - 1962, Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval na AVU u profesorů Švabinského, Preislera a Štursy. Působil jako profesor ve speciální malířské škole na AVU v Praze a ve speciální grafické škole tamtéž. Člen, přední teoretik a výtvarník Umělecké besedy, člen SČUG Hollar. V rané tvorbě se zaměřoval na krajinné akvarely. Namaloval cyklus historických obrazů s husitskou tématikou. V kresbě se zaměřil na život a zvyky českého venkova, které vykreslil s humorem a nádechem satiry. Účastnil se četných výstav v zahraničních metropolích. Byl spoluautorem humoristických povídek, řadu let spolupracoval se spisovatelem Jaroslavem Žákem.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 200 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
74499. Zimní podvečer v Lysolajích
Dražba ukončena:31.03.2022 21:54:50
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:21 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
21 000 Kč limit (31.03.2022 21:51:49) 9311
20 000 Kč 31.03.2022 21:51:50 6216
19 000 Kč limit (31.03.2022 21:51:10) 9311
18 000 Kč 31.03.2022 21:51:11 6216
17 000 Kč limit (31.03.2022 21:36:45) 9311
16 000 Kč 31.03.2022 21:36:46 6216
15 000 Kč limit (31.03.2022 21:36:31) 9311
14 000 Kč 31.03.2022 21:36:32 6216
13 000 Kč limit (31.03.2022 21:36:24) 9311
12 000 Kč 31.03.2022 21:36:25 6216
11 000 Kč limit (31.03.2022 21:35:29) 9311
10 000 Kč 31.03.2022 21:32:03 6216
9 500 Kč 31.03.2022 21:27:46 9311
9 000 Kč 31.03.2022 21:24:58 266
8 500 Kč 31.03.2022 20:39:23 9311
8 000 Kč 31.03.2022 20:34:19 266
7 500 Kč 31.03.2022 18:43:44 9161
7 000 Kč limit (31.03.2022 9:25:17) 55
6 500 Kč 31.03.2022 9:25:18 266
6 000 Kč limit (31.03.2022 9:24:57) 55
5 500 Kč 31.03.2022 9:24:58 266
5 000 Kč limit (31.03.2022 9:24:54) 55
4 900 Kč 31.03.2022 9:24:55 266
4 800 Kč limit (30.03.2022 20:25:19) 55
4 700 Kč 30.03.2022 19:44:05 6491
4 600 Kč 28.03.2022 22:38:48 36
4 500 Kč limit (28.03.2022 22:38:36) 266
4 400 Kč 28.03.2022 22:38:37 36
4 300 Kč limit (28.03.2022 11:59:10) 266
4 200 Kč 28.03.2022 11:59:11 36
4 100 Kč limit (26.03.2022 19:53:59) 266
4 000 Kč limit (26.03.2022 19:53:58) 55
2 200 Kč limit (26.03.2022 19:53:48) 55
2 100 Kč 26.03.2022 19:53:49 266
2 000 Kč limit (26.03.2022 7:33:11) 55
1 900 Kč 21.03.2022 12:16:37 1526
1 800 Kč 16.03.2022 12:23:58 7237
1 700 Kč 13.03.2022 15:19:51 1534
1 600 Kč 10.03.2022 18:47:24 3210
1 500 Kč 06.03.2022 21:20:41 266
1 400 Kč 05.03.2022 20:50:31 9161
1 300 Kč 04.03.2022 19:51:59 5233
1 200 Kč 26.02.2022 21:00:18 6216
1 100 Kč 26.02.2022 9:53:01 7513
1 000 Kč 24.02.2022 23:51:01 1526