Vlastimil Beneš - Motiv z jižních Čech

Olej na sololitu, 32x69 cm. Nesignováno. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 79 cm

Motiv z jižních Čech Vlastimil Beneš zpracoval jako výhled na vesnická stavení v typicky civilistním pojetí. Většinu obrazové plochy zaujímá stylizovaná architektura, před níž probíhá linie ulice. V předním plánu kompozici traktují štíhlé křivky stromů. Pro obraz je příznačný zklidněný nevyzývavý kolorit a stylizace, která podporuje výraz tichosti a klidu. Beneš se vyjadřoval tlumenými lomenými odstíny, které spolu s kompozicí pokojnou nevtíravou atmosféru ještě posilují. Pro autora je též typické umné zacházení s detailem. Velmi přitažlivou komponentu obrazu představuje i lehce skvrnitý rukopis, který malbě dodává punc životnosti a přesvědčivosti. Jedná se o velmi kvalitní ukázku díla Vlastimila Beneše, jehož díla vynikají pokojnou ztišenou poetikou.

o autorovi: 1919-1981

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 750 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
114303. Motiv z jižních Čech
Dražba ukončena:25.04.2024 21:29:26
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:21 000 Kč