Vlastimil Hofman

51608. Portrét dámy

popis: Olej na překližce, 65x54 cm. Signováno vpravo nahoře Vlastimil Hofman 1942. Rámováno.

pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.

o autorovi:
1881-1970
Narodil se v Praze. Byl česko-polský představitel malířského symbolismu. Studoval na ČVUT u prof. Liebschera. V malbě se věnoval převážně figurálním motivům. Věnoval se také dalším uměleckým oborům. Scénografii, kam vnesl prvky kubismu a expresionismu, pracoval především pro Národní a Vinohradské divadlo v Praze a Zemské divadlo v Brně. Užitému umění a designu - navrhoval nábytek, vázy, skleněné čajové soubory, kovové předměty pro Artěl. V roce 1911 navrhl první kubistický nábytek. Grafice.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 210 000 Kč

zbývá: 4 dnů, 17 hodin

konec dražby: 28.10.2020 19:36:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 1 500 Kč