Vlastimil Hofman (*1881) - Z Kampy

Litografie, 31x41 cm. Signováno vpravo dole tužkou Vlastimil Hofman. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Pasparta mírně zašpiněna.

o autorovi: 1881-1970
Malíř, grafik, scénograf. Studoval na ČVUT u prof. Liebschera. V malbě se věnoval převážně figurálním motivům. Věnoval se také dalším uměleckým oborům. Vytvářel scénografii s prvky kubismu a expresionismu pro Národní a Vinohradské divadlo v Praze a Zemské divadlo v Brně. Navrhoval také nábytek, vázy, skleněné čajové soubory, kovové předměty pro Artěl. V roce 1911 navrhl první kubistický nábytek.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 210 000 Kč.

55746. Z Kampy
Dražba ukončena:10.02.2021 19:50:03
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:3 800 Kč