Vlastimil  Rada - Dvě dívky na lávce

Kolorovaná kresba, 26x17 cm, signováno vpravo dole Vlast. Rada, rám, zaskleno.

1895, České Budějovice - 1962, Praha
Žák AVU (1912-1920), kde se učil od profesorů Švabinského, Preislera a Štursy. Krajinář, figuralista, ilustrátor a karikaturista. V rané tvorbě se zaměřoval na krajinné akvarely. Maloval také obrazy s motivem venkova. Namaloval cyklus historických obrazů s husitskou tématikou. V kresbe se zaměřil na život a zvyky českého venkova, které vykreslil s humorem a nádechem satiry. Četné výstavy v zahraničích metropolích (Berlín, Moskva, Paříž,...)

2015. Dvě dívky na lávce
Dražba ukončena:26.03.2015 20:03:00
Vyvolávací cena:200 Kč
vydraženo za:1 200 Kč