Vlastimil  Rada - Jaro na vsi

Olej na plátně fixovaném na překližce, 34,5x43 cm, signováno vpravo dole Vlast. rada, rám.

1895, České Budějovice - 1962, Praha
Žák AVU (1912-1920), kde se učil od profesorů Švabinského, Preislera a Štursy. Krajinář, figuralista, ilustrátor a karikaturista. V rané tvorbě se zaměřoval na krajinné akvarely. Maloval také obrazy s motivem venkova. Namaloval cyklus historických obrazů s husitskou tématikou. V kresbe se zaměřil na život a zvyky českého venkova, které vykreslil s humorem a nádechem satiry. Četné výstavy v zahraničích metropolích (Berlín, Moskva, Paříž,...)

6192. Jaro na vsi
Dražba ukončena:27.10.2016 20:26:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 600 Kč