Vlastimil  Rada - U vesnice

Olej na plátně, 60x75 cm, signováno vpravo dole Vlast. Rada, olištováno.

1895, České Budějovice - 1962, Praha
Žák AVU (1912-1920), kde se učil od profesorů Švabinského, Preislera a Štursy. Krajinář, figuralista, ilustrátor a karikaturista. V rané tvorbě se zaměřoval na krajinné akvarely. Maloval také obrazy s motivem venkova. Namaloval cyklus historických obrazů s husitskou tématikou. V kresbe se zaměřil na život a zvyky českého venkova, které vykreslil s humorem a nádechem satiry. Četné výstavy v zahraničích metropolích (Berlín, Moskva, Paříž,...)

Pozn.: Vzadu pozůstalostní razítko. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

6543. U vesnice
Dražba ukončena:01.12.2016 18:22:32
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:19 000 Kč