Vlastimil  Rada - V zimě

Olej na plátně, 75x127 cm, signováno vpravo dole Vlast. Rada 1938, nerámováno.

1895, České Budějovice - 1962, Praha
Žák AVU (1912-1920), kde se učil od profesorů Švabinského, Preislera a Štursy. Krajinář, figuralista, ilustrátor a karikaturista. V rané tvorbě se zaměřoval na krajinné akvarely. Maloval také obrazy s motivem venkova. Namaloval cyklus historických obrazů s husitskou tématikou. V kresbe se zaměřil na život a zvyky českého venkova, které vykreslil s humorem a nádechem satiry. Četné výstavy v zahraničích metropolích (Berlín, Moskva, Paříž,...)

Pozn.: Vzadu razítko z pozůstalosti Vlastimila Rady. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

6197. V zimě
Dražba ukončena:27.10.2016 20:47:21
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:40 000 Kč