Vlastimil  Rada - Zimní vesnice

Olej na plátně fixovaném na překližce, 40x47 cm, signováno vlevo dole Vlast. Rada 1948, nerámováno.

1895, České Budějovice - 1962, Praha
Žák AVU (1912-1920), kde se učil od profesorů Švabinského, Preislera a Štursy. Krajinář, figuralista, ilustrátor a karikaturista. V rané tvorbě se zaměřoval na krajinné akvarely. Maloval také obrazy s motivem venkova. Namaloval cyklus historických obrazů s husitskou tématikou. V kresbe se zaměřil na život a zvyky českého venkova, které vykreslil s humorem a nádechem satiry. Četné výstavy v zahraničích metropolích (Berlín, Moskva, Paříž,...)

Pozn.: Malba mírně poškozena . Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

6687. Zimní vesnice
Dražba ukončena:01.12.2016 20:49:34
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:18 000 Kč