Vlastimil Rada

35080. Jaro v Troji 1914

popis: Olej na plátně, 41x47 cm. vpravo dole nečitelný přípis. Rám.

o autorovi: 1895, České Budějovice - 1962, Praha
Žák AVU (1912-1920), kde se učil od profesorů Švabinského, Preislera a Štursy. Krajinář, figuralista, ilustrátor a karikaturista. V rané tvorbě se zaměřoval na krajinné akvarely. Maloval také obrazy s motivem venkova. Namaloval cyklus historických obrazů s husitskou tématikou. V kresbě se zaměřil na život a zvyky českého venkova, které vykreslil s humorem a nádechem satiry. Četné výstavy v zahraničních metropolích (Berlín, Moskva, Paříž,...)

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 200 000 Kč

dražba ukončena: 25.09.2019 19:42:44

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 6 000 Kč