Vlastimil Rada - U Svatých

Akvarel. 32x40 cm. Signováno vpravo dole Vlast. Rada 30. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem. Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1895 - 1962
Krajinář, figuralista, ilustrátor a karikaturista. Žák AVU (1912-1920), kde studoval u profesorů Švabinského, Preislera a Štursy. V rané tvorbě se zaměřoval na krajinné akvarely. Maloval také obrazy s motivem venkova. Namaloval cyklus historických obrazů s husitskou tématikou. V kresbě se zaměřil na život a zvyky českého venkova, které vykreslil s humorem a nádechem satiry. Od roku 1946 profesorem na AVU v Praze. Četné výstavy v zahraničních metropolích (Berlín, Moskva, Paříž,...).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 200 000 Kč

40058. U Svatých
Dražba ukončena:30.01.2020 20:09:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:12 000 Kč