Olej na plátně, 70x105 cm. Nesignováno. Rámováno.
Stav: Rám i malba mírně poškozeny.
Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.
o autorovi: 1826-1891
Narodil se v Praze. Studoval pražskou AVU u prof. Mánese a Haushofera. Působil jako učitel kreslení v Pešti a věnoval se krajinomalbě, kterou zaujal vídeňský dvůr a stal se tak učitelem u dvora. O jeho oblibě svědčí, že mu za uměleckou a pedagogickou činnost v roce 1871 císař František Josef I. udělil titul c.k. dvorního malíře. Po návratu do Čech se stále vyučoval, věnoval se volné tvorbě a nově ilustracím. Byl vyhledávaným a uznávaným malířem.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 410 000 Kč.