Vojtěch Preissig

59441. Dva skřítci

popis: Akvarel na papíře, 6,5x4,3 cm. Signováno vlevo dole V. P. 95. Adjustováno na silném papíře. Publikováno v knize Konec snové epochy.

o autorovi: 1873 - 1944
Narodil se ve Světci u Teplic. Studoval na pražské UMPRUM u prof. Ohmanna, poté odjel přes Vídeň a Mnichov do Paříže, aby spolupracoval s Alfonsem Muchou a studoval grafické techniky v soukromých ateliérech Delauna a Schmida. Jeho velkým zájmem byla typografie. Po podnikatelském nezdaru odcestoval před první světovou válkou do USA, kde působil na několika místech jako výtvarný pedagog. Během války se pak angažoval v protirakouském odboji. V meziválečných letech se věnoval abstraktní malbě. Za druhé světové války působil v odboji, zemřel v koncentračním táboře v Dachau. Byl grafik, typograf, malíř, ilustrátor.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 200 000 Kč

dražba ukončena: 12.05.2021 21:41:55

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 5 500 Kč