Vojtěch Preissig - Dva skřítci

Akvarel na papíře, 6,5x4,3 cm. Signováno vlevo dole V. P. 95. Adjustováno na silném papíře. Publikováno v knize Konec snové epochy.

o autorovi: 1873 - 1944
Grafik, typograf, malíř a ilustrátor. Studoval na pražské UMPRUM u prof. Ohmanna, poté odjel přes Vídeň a Mnichov do Paříže, aby spolupracoval s Alfonsem Muchou a studoval grafické techniky v soukromých ateliérech Delauna a Schmida. Jeho velkým zájmem byla typografie. Po podnikatelském nezdaru odcestoval před první světovou válkou do USA, kde působil na několika místech jako výtvarný pedagog. Během války se pak angažoval v protirakouském odboji. V meziválečných letech se věnoval abstraktní malbě. Za druhé světové války působil v odboji, zemřel v koncentračním táboře Dachau.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 200 000 Kč.

59441. Dva skřítci
Dražba ukončena:12.05.2021 21:41:55
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:5 500 Kč