Vojtěch Sedláček - Cesta v polích

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 20x29 cm. Signováno vpravo dole Vojt. S. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Signatura částečně skryta pod rámem. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1892 Libčany u Hradce Králové - 1973 Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval u profesorů Loukoty, Preislera a Švabinského na AVU v Praze. Působil jako středoškolský profesor kreslení, od roku 1926 se věnoval výhradně malířské tvorbě. Vycházel ze sociálního umění 20.let, zachycoval osobitým rukopisem, založeným na výstižné kreslířské zkratce život venkovských lidí a jejich sepětí s přírodou. Ve druhé polovině 20.století přešel od olejomalby k akvarelu, používal rovněž kvaš a temperu. Byl členem Umělecké besedy a SČUG Hollar. Roku 1980 byl v jeho domě v Javornici u Rychnova nad Kněžnou otevřen stálý Památník Vojtěcha Sedláčka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

vydraženo
25343. Cesta v polích
Dražba ukončena:29.11.2018 21:23:02
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:19 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
19 000 Kč limit (29.11.2018 21:17:28) 4646
18 000 Kč 29.11.2018 21:17:02 4368
17 000 Kč limit (29.11.2018 21:15:57) 4646
16 000 Kč 29.11.2018 21:15:58 4368
15 000 Kč limit (29.11.2018 21:15:03) 4646
14 000 Kč 29.11.2018 21:14:26 4368
13 000 Kč limit (29.11.2018 21:13:01) 4646
12 000 Kč 29.11.2018 21:13:02 4664
11 000 Kč 29.11.2018 21:10:58 4646
10 000 Kč 29.11.2018 21:08:56 4664
9 500 Kč 29.11.2018 20:43:11 4556
9 000 Kč 25.11.2018 15:15:20 890
8 500 Kč limit (25.11.2018 15:15:04) 2216
8 000 Kč 25.11.2018 15:15:05 890
7 500 Kč limit (25.11.2018 15:14:50) 2216
7 000 Kč 25.11.2018 15:14:51 890
6 500 Kč limit (23.11.2018 11:52:06) 2216
6 500 Kč 23.11.2018 11:52:07 2056
6 000 Kč limit (23.11.2018 11:51:21) 2216
5 500 Kč 23.11.2018 11:51:22 2056
5 000 Kč limit (23.11.2018 11:51:03) 2216
4 900 Kč 23.11.2018 11:51:04 2056
4 800 Kč limit (23.11.2018 11:50:57) 2216
4 700 Kč 23.11.2018 11:50:58 2056
4 600 Kč limit (23.11.2018 11:50:49) 2216
4 500 Kč 23.11.2018 11:50:50 2056
4 400 Kč limit (23.11.2018 11:50:41) 2216
4 300 Kč 23.11.2018 11:50:42 2056
4 200 Kč limit (21.11.2018 13:53:19) 2216
4 100 Kč 21.11.2018 13:53:20 2056
4 000 Kč limit (21.11.2018 13:53:13) 2216
3 900 Kč 21.11.2018 13:53:14 2056
3 800 Kč limit (21.11.2018 13:53:04) 2216
3 700 Kč 21.11.2018 13:53:05 2056
3 600 Kč limit (21.11.2018 13:52:58) 2216
3 500 Kč 21.11.2018 13:52:59 2056
3 400 Kč limit (18.11.2018 12:33:27) 2216
3 300 Kč 18.11.2018 12:33:28 2056
3 200 Kč limit (18.11.2018 12:33:21) 2216
3 100 Kč 18.11.2018 12:33:22 2056
3 000 Kč limit (18.11.2018 12:32:54) 2216
2 900 Kč 18.11.2018 12:32:55 2056
2 800 Kč limit (18.11.2018 12:32:48) 2216
2 700 Kč 18.11.2018 12:32:49 2056
2 600 Kč limit (18.11.2018 12:32:33) 2216
2 500 Kč 18.11.2018 12:32:34 2056
2 400 Kč limit (18.11.2018 12:32:24) 2216
2 300 Kč 18.11.2018 12:32:25 2056
2 200 Kč limit (18.11.2018 12:32:13) 2216
2 100 Kč 18.11.2018 12:32:14 2056
2 000 Kč limit (18.11.2018 12:31:58) 2216
1 900 Kč 18.11.2018 12:31:59 2056
1 800 Kč limit (18.11.2018 12:31:52) 2216
1 700 Kč 18.11.2018 12:31:53 2056
1 600 Kč limit (18.11.2018 12:31:42) 2216
1 500 Kč 18.11.2018 12:31:43 2056
1 400 Kč limit (16.11.2018 6:17:12) 2216
1 300 Kč 16.11.2018 6:17:13 2559
1 200 Kč limit (16.11.2018 6:17:07) 2216
1 100 Kč 16.11.2018 6:17:08 2559
1 000 Kč limit (15.11.2018 20:12:17) 2216
900 Kč 15.11.2018 20:12:18 849
800 Kč 14.11.2018 17:28:05 2216