Vojtěch Sedláček - Koně na poli

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Kresba, 28x40 cm, signováno vpravo dole Vojt. Sedláček 52, rám, pasparta, zaskleno.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1892 Libčany u Hradce Králové - 1973 Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval u profesorů Loukoty, Preislera a Švabinského na AVU v Praze. Působil jako středoškolský profesor kreslení, od roku 1926 se věnoval výhradně malířské tvorbě. Vycházel ze sociálního umění 20.let, zachycoval osobitým rukopisem, založeným na výstižné kreslířské zkratce život venkovských lidí a jejich sepětí s přírodou. Ve druhé polovině 20.století přešel od olejomalby k akvarelu, používal rovněž kvaš a temperu. Byl členem Umělecké besedy a SČUG Hollar. Roku 1980 byl v jeho domě v Javornici u Rychnova nad Kněžnou otevřen stálý Památník Vojtěcha Sedláčka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

vydraženo
12221. Koně na poli
Dražba ukončena:20.09.2017 18:23:24
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:7 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
7 500 Kč limit (20.09.2017 18:18:23) 2360
7 000 Kč 20.09.2017 18:18:24 2282
6 500 Kč limit (20.09.2017 18:17:13) 2360
6 000 Kč 20.09.2017 18:16:46 1319
5 500 Kč limit (20.09.2017 18:16:36) 2360
5 500 Kč 20.09.2017 18:16:37 1319
5 000 Kč limit (20.09.2017 18:16:24) 2360
4 900 Kč 20.09.2017 18:16:25 1319
4 800 Kč limit (20.09.2017 18:16:11) 2360
4 700 Kč 20.09.2017 18:16:12 1319
4 600 Kč limit (20.09.2017 18:16:05) 2360
4 500 Kč 20.09.2017 18:16:06 1319
4 400 Kč limit (20.09.2017 18:15:54) 2360
4 300 Kč 20.09.2017 18:15:55 1319
4 200 Kč limit (20.09.2017 18:15:47) 2360
4 100 Kč 20.09.2017 18:15:48 1319
4 000 Kč limit (20.09.2017 18:15:37) 2360
3 900 Kč 20.09.2017 18:15:38 1319
3 800 Kč limit (20.09.2017 18:15:32) 2360
3 700 Kč 20.09.2017 18:15:33 1319
3 600 Kč limit (20.09.2017 18:15:24) 2360
3 500 Kč 20.09.2017 18:15:25 1319
3 400 Kč limit (20.09.2017 18:14:37) 2360
3 300 Kč 20.09.2017 18:14:07 1319
3 200 Kč 20.09.2017 18:13:51 2360
3 100 Kč 20.09.2017 18:13:38 1319
3 000 Kč 20.09.2017 18:12:49 2360
2 900 Kč 20.09.2017 18:12:44 1319
2 800 Kč 20.09.2017 18:11:21 2360
2 700 Kč 20.09.2017 18:11:12 1319
2 600 Kč 20.09.2017 16:50:38 2360
2 500 Kč limit (20.09.2017 14:11:39) 2167
2 500 Kč limit (20.09.2017 16:50:37) 2167
2 400 Kč 20.09.2017 13:11:42 2885
2 300 Kč 19.09.2017 15:31:02 2559
2 200 Kč 19.09.2017 9:25:22 488
2 100 Kč 18.09.2017 19:29:51 2973
2 000 Kč 16.09.2017 19:47:34 890
1 900 Kč 28.08.2017 12:45:01 2559
1 800 Kč 27.08.2017 16:26:22 890
1 700 Kč 21.08.2017 21:04:32 2559
1 600 Kč 06.08.2017 10:03:13 890
1 500 Kč 30.07.2017 16:32:41 2559
1 400 Kč 23.07.2017 17:53:01 890
1 300 Kč 22.07.2017 10:07:19 1319
1 200 Kč 17.07.2017 20:31:31 488
1 100 Kč 10.07.2017 6:26:05 2559
1 000 Kč 02.07.2017 15:47:34 890