Vojtěch Sedláček - Louka za vsí

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Kombinovaná technika, 36x55 cm, signováno vpravo dole Vojt. Sedláček 49, rám, pasparta, zaskleno.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1892 Libčany u Hradce Králové - 1973 Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval u profesorů Loukoty, Preislera a Švabinského na AVU v Praze. Působil jako středoškolský profesor kreslení, od roku 1926 se věnoval výhradně malířské tvorbě. Vycházel ze sociálního umění 20.let, zachycoval osobitým rukopisem, založeným na výstižné kreslířské zkratce život venkovských lidí a jejich sepětí s přírodou. Ve druhé polovině 20.století přešel od olejomalby k akvarelu, používal rovněž kvaš a temperu. Byl členem Umělecké besedy a SČUG Hollar. Roku 1980 byl v jeho domě v Javornici u Rychnova nad Kněžnou otevřen stálý Památník Vojtěcha Sedláčka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

vydraženo
11731. Louka za vsí
Dražba ukončena:28.06.2017 20:05:31
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:7 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
7 500 Kč limit (28.06.2017 20:00:31) 2360
7 000 Kč limit (28.06.2017 20:00:30) 2216
4 800 Kč limit (28.06.2017 20:00:06) 2216
4 700 Kč 28.06.2017 20:00:07 2360
4 600 Kč limit (28.06.2017 19:58:12) 2216
4 500 Kč 28.06.2017 19:54:23 2360
4 400 Kč 28.06.2017 19:26:49 2216
4 300 Kč 28.06.2017 18:53:48 2430
4 200 Kč 28.06.2017 18:21:54 2216
4 100 Kč 28.06.2017 17:16:53 1410
4 000 Kč 28.06.2017 15:32:45 934
3 900 Kč limit (28.06.2017 15:32:39) 194
3 800 Kč 28.06.2017 15:32:40 934
3 700 Kč limit (28.06.2017 15:32:33) 194
3 600 Kč 28.06.2017 15:32:34 934
3 500 Kč limit (28.06.2017 15:32:28) 194
3 400 Kč 28.06.2017 15:32:29 934
3 300 Kč limit (28.06.2017 15:32:18) 194
3 200 Kč 28.06.2017 15:32:19 934
3 100 Kč limit (28.06.2017 15:32:08) 194
3 000 Kč 28.06.2017 15:32:09 934
2 900 Kč limit (28.06.2017 15:32:04) 194
2 800 Kč 28.06.2017 15:32:05 934
2 700 Kč limit (28.06.2017 15:31:57) 194
2 600 Kč 28.06.2017 15:31:58 934
2 500 Kč limit (28.06.2017 15:31:52) 194
2 400 Kč 28.06.2017 15:31:53 934
2 300 Kč limit (28.06.2017 15:31:47) 194
2 200 Kč 28.06.2017 15:31:48 934
2 100 Kč limit (27.06.2017 22:46:11) 194
2 000 Kč 27.06.2017 22:46:12 1319
1 900 Kč limit (27.06.2017 1:05:43) 194
1 800 Kč 26.06.2017 19:22:44 2360
1 700 Kč 26.06.2017 11:23:16 1252
1 600 Kč 26.06.2017 10:55:14 334
1 500 Kč 25.06.2017 17:03:06 1252
1 400 Kč 23.06.2017 8:26:10 934
1 300 Kč 15.06.2017 7:37:11 2559
1 200 Kč 02.06.2017 20:44:33 1252
1 100 Kč 02.06.2017 18:06:55 2216
1 000 Kč 02.06.2017 15:55:12 1252