Vojtěch Sedláček - Podzimní orba

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

Kombinovaná technika, 30x44 cm. Signováno vpravo dole Voj. Sedláček. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Pasparta mírně zašpiněna.

o autorovi: 1892 Libčany u Hradce Králové - 1973 Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval u profesorů Loukoty, Preislera a Švabinského na AVU v Praze. Působil jako středoškolský profesor kreslení, od roku 1926 se věnoval výhradně malířské tvorbě. Vycházel ze sociálního umění 20.let, zachycoval osobitým rukopisem, založeným na výstižné kreslířské zkratce život venkovských lidí a jejich sepětí s přírodou. Ve druhé polovině 20.století přešel od olejomalby k akvarelu, používal rovněž kvaš a temperu. Byl členem Umělecké besedy a SČUG Hollar. Roku 1980 byl v jeho domě v Javornici u Rychnova nad Kněžnou otevřen stálý Památník Vojtěcha Sedláčka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

39838. Podzimní orba
Dražba ukončena:29.01.2020 20:39:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 100 Kč