Vojtěch Sedláček - Polní práce

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Kresba, 12x28 cm. Signováno vpravo dole Vojta Sedláček 61. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1892 Libčany u Hradce Králové - 1973 Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval u profesorů Loukoty, Preislera a Švabinského na AVU v Praze. Působil jako středoškolský profesor kreslení, od roku 1926 se věnoval výhradně malířské tvorbě. Vycházel ze sociálního umění 20.let, zachycoval osobitým rukopisem, založeným na výstižné kreslířské zkratce život venkovských lidí a jejich sepětí s přírodou. Ve druhé polovině 20.století přešel od olejomalby k akvarelu, používal rovněž kvaš a temperu. Byl členem Umělecké besedy a SČUG Hollar. Roku 1980 byl v jeho domě v Javornici u Rychnova nad Kněžnou otevřen stálý Památník Vojtěcha Sedláčka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

vydraženo
21074. Polní práce
Dražba ukončena:27.06.2018 18:03:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:11 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
11 000 Kč limit (27.06.2018 17:18:49) 2559
10 000 Kč 27.06.2018 17:18:50 2360
9 500 Kč limit (27.06.2018 16:24:35) 2559
9 000 Kč 27.06.2018 16:02:03 2360
8 500 Kč limit (27.06.2018 16:01:58) 2559
8 500 Kč 27.06.2018 16:01:59 2360
8 000 Kč limit (27.06.2018 16:01:52) 2559
7 500 Kč 27.06.2018 16:01:53 2360
7 000 Kč limit (27.06.2018 16:00:02) 2559
6 500 Kč 27.06.2018 16:00:03 2360
6 000 Kč limit (27.06.2018 15:58:07) 2559
5 500 Kč limit (27.06.2018 15:58:06) 2360
4 500 Kč limit (27.06.2018 15:55:36) 2559
4 400 Kč 27.06.2018 15:55:37 2360
4 300 Kč limit (27.06.2018 15:55:32) 2559
4 200 Kč 27.06.2018 15:55:33 2360
4 100 Kč limit (27.06.2018 15:55:27) 2559
4 000 Kč 27.06.2018 15:55:28 2360
3 900 Kč limit (27.06.2018 15:55:23) 2559
3 800 Kč 27.06.2018 15:55:24 2360
3 700 Kč limit (27.06.2018 15:55:19) 2559
3 600 Kč 27.06.2018 15:55:20 2360
3 500 Kč limit (27.06.2018 15:55:14) 2559
3 400 Kč 27.06.2018 15:55:15 2360
3 300 Kč limit (27.06.2018 15:55:08) 2559
3 200 Kč 27.06.2018 15:55:09 2360
3 100 Kč limit (27.06.2018 15:54:59) 2559
3 000 Kč 27.06.2018 15:55:00 2360
2 900 Kč limit (27.06.2018 13:23:50) 2559
2 800 Kč 25.06.2018 8:36:29 4082
2 700 Kč 24.06.2018 15:47:26 2559
2 600 Kč 17.06.2018 16:35:23 890
2 500 Kč limit (17.06.2018 16:35:17) 2772
2 500 Kč 17.06.2018 16:35:18 890
2 400 Kč limit (17.06.2018 16:35:13) 2772
2 300 Kč 17.06.2018 16:35:14 890
2 200 Kč limit (17.06.2018 16:35:06) 2772
2 100 Kč 17.06.2018 16:35:07 890
2 000 Kč limit (17.06.2018 16:34:54) 2772
1 900 Kč 17.06.2018 16:34:55 890
1 800 Kč limit (14.06.2018 8:14:31) 2772
1 700 Kč 14.06.2018 8:14:32 2559
1 600 Kč 12.06.2018 14:48:24 2772
1 500 Kč 12.06.2018 8:14:32 529
1 400 Kč 08.06.2018 15:08:53 2533
1 300 Kč 08.06.2018 9:36:56 1252
1 200 Kč 08.06.2018 8:47:20 529
1 100 Kč 06.06.2018 22:14:54 2559
1 000 Kč 06.06.2018 20:53:27 529
900 Kč 03.06.2018 21:46:47 2880
800 Kč 01.06.2018 16:46:32 2360
700 Kč 31.05.2018 23:05:37 849