Vojtěch Sedláček - Práce na poli

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na kartonu, 50x60 cm. Signováno vpravo dole Vojt. Sedláček 40. Rám.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1892 Libčany u Hradce Králové - 1973 Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval u profesorů Loukoty, Preislera a Švabinského na AVU v Praze. Působil jako středoškolský profesor kreslení, od roku 1926 se věnoval výhradně malířské tvorbě. Vycházel ze sociálního umění 20.let, zachycoval osobitým rukopisem, založeným na výstižné kreslířské zkratce život venkovských lidí a jejich sepětí s přírodou. Ve druhé polovině 20.století přešel od olejomalby k akvarelu, používal rovněž kvaš a temperu. Byl členem Umělecké besedy a SČUG Hollar. Roku 1980 byl v jeho domě v Javornici u Rychnova nad Kněžnou otevřen stálý Památník Vojtěcha Sedláčka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

vydraženo
23661. Práce na poli
Dražba ukončena:31.10.2018 21:15:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:70 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
70 000 Kč limit (31.10.2018 21:10:53) 4433
65 000 Kč 31.10.2018 21:08:47 4460
60 000 Kč limit (31.10.2018 21:08:46) 4433
40 000 Kč limit (31.10.2018 21:07:54) 4433
39 000 Kč 31.10.2018 21:07:55 4460
38 000 Kč limit (31.10.2018 21:05:08) 4433
37 000 Kč 31.10.2018 20:43:51 4363
36 000 Kč limit (31.10.2018 20:36:19) 2559
36 000 Kč 31.10.2018 20:36:20 4363
35 000 Kč limit (31.10.2018 20:34:08) 2559
34 000 Kč 31.10.2018 20:34:09 4363
33 000 Kč limit (31.10.2018 20:29:14) 2559
32 000 Kč 31.10.2018 20:29:15 4363
31 000 Kč limit (31.10.2018 16:09:21) 2559
30 000 Kč 31.10.2018 16:09:22 2360
29 000 Kč limit (31.10.2018 16:09:12) 2559
28 000 Kč 31.10.2018 16:09:13 2360
27 000 Kč limit (31.10.2018 16:09:01) 2559
26 000 Kč 31.10.2018 16:09:02 2360
25 000 Kč limit (31.10.2018 16:08:50) 2559
24 000 Kč 31.10.2018 16:08:51 2360
23 000 Kč limit (31.10.2018 16:08:44) 2559
22 000 Kč 31.10.2018 16:08:45 2360
21 000 Kč limit (31.10.2018 16:08:34) 2559
20 000 Kč 31.10.2018 16:08:35 2360
19 000 Kč 30.10.2018 22:53:14 2559
18 000 Kč 29.10.2018 21:55:00 104
17 000 Kč 13.10.2018 17:01:25 2360
16 000 Kč 11.10.2018 10:08:12 609
15 000 Kč limit (11.10.2018 6:09:28) 1388
15 000 Kč 11.10.2018 6:09:29 2216
14 000 Kč limit (04.10.2018 15:23:09) 1388
13 000 Kč limit (04.10.2018 15:22:33) 2216
12 000 Kč limit (04.10.2018 15:22:32) 1388
10 000 Kč limit (30.09.2018 19:41:57) 2216
9 500 Kč 30.09.2018 19:41:58 2994
9 000 Kč limit (30.09.2018 19:41:46) 2216
8 500 Kč 30.09.2018 19:41:47 2994
8 000 Kč limit (30.09.2018 17:24:36) 2216
7 500 Kč limit (30.09.2018 17:24:35) 2994
7 000 Kč limit (30.09.2018 17:23:49) 2994
6 500 Kč 30.09.2018 17:23:50 2216
6 000 Kč limit (29.09.2018 21:38:49) 2994
5 500 Kč limit (29.09.2018 21:38:48) 2216
4 000 Kč limit (29.09.2018 19:35:24) 2216
3 900 Kč 29.09.2018 19:35:25 3229
3 800 Kč limit (29.09.2018 19:35:20) 2216
3 700 Kč 29.09.2018 19:35:21 3229
3 600 Kč limit (29.09.2018 19:35:15) 2216
3 500 Kč limit (29.09.2018 19:35:14) 3229
2 400 Kč limit (29.09.2018 19:34:53) 2216
2 300 Kč 29.09.2018 19:34:54 3229
2 200 Kč limit (29.09.2018 19:34:48) 2216
2 100 Kč 29.09.2018 19:34:49 3229
2 000 Kč limit (29.09.2018 19:27:18) 2216
1 900 Kč 29.09.2018 19:27:19 2001
1 800 Kč limit (29.09.2018 4:17:05) 2216
1 700 Kč 28.09.2018 20:34:43 1252
1 600 Kč 28.09.2018 19:25:25 2559
1 500 Kč 28.09.2018 19:06:18 1319
1 400 Kč 28.09.2018 18:23:25 4363
1 300 Kč 28.09.2018 11:27:24 2360
1 200 Kč 28.09.2018 11:05:28 2216
1 100 Kč 28.09.2018 10:00:46 604
1 000 Kč 28.09.2018 0:05:59 849