Vojtěch Sedláček - Soubor 4 prací

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Různé techniky, od 11x16 do 20x14 cm. Všechny signovány Vojt. Sedláček. 3x rám, pasparta, sklo, 1x rám, sklo.

Pozn.: Rámy i pasparty mírně poškozeny.

 

o autorovi: 1892 Libčany u Hradce Králové - 1973 Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval u profesorů Loukoty, Preislera a Švabinského na AVU v Praze. Působil jako středoškolský profesor kreslení, od roku 1926 se věnoval výhradně malířské tvorbě. Vycházel ze sociálního umění 20.let, zachycoval osobitým rukopisem, založeným na výstižné kreslířské zkratce život venkovských lidí a jejich sepětí s přírodou. Ve druhé polovině 20.století přešel od olejomalby k akvarelu, používal rovněž kvaš a temperu. Byl členem Umělecké besedy a SČUG Hollar. Roku 1980 byl v jeho domě v Javornici u Rychnova nad Kněžnou otevřen stálý Památník Vojtěcha Sedláčka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

vydraženo
306503. Soubor 4 prací
Dražba ukončena:02.11.2020 20:11:11
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:6 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
6 500 Kč 02.11.2020 20:06:11 2559
6 000 Kč limit (02.11.2020 20:06:03) 3776
5 500 Kč 02.11.2020 20:06:04 2559
5 000 Kč limit (02.11.2020 20:06:00) 3776
4 900 Kč 02.11.2020 20:06:01 2559
4 800 Kč limit (02.11.2020 20:05:56) 3776
4 700 Kč 02.11.2020 20:05:57 2559
4 600 Kč limit (02.11.2020 20:05:53) 3776
4 500 Kč 02.11.2020 20:05:54 2559
4 400 Kč limit (02.11.2020 20:05:48) 3776
4 300 Kč 02.11.2020 20:05:49 2559
4 200 Kč limit (02.11.2020 20:05:38) 3776
4 100 Kč 02.11.2020 20:05:39 2559
4 000 Kč limit (02.11.2020 20:05:31) 3776
3 900 Kč 02.11.2020 20:05:32 2559
3 800 Kč limit (02.11.2020 20:05:28) 3776
3 700 Kč 02.11.2020 20:05:29 2559
3 600 Kč limit (02.11.2020 20:05:24) 3776
3 500 Kč 02.11.2020 20:05:25 2559
3 400 Kč limit (02.11.2020 20:05:18) 3776
3 300 Kč 02.11.2020 20:05:19 2559
3 200 Kč limit (02.11.2020 20:05:14) 3776
3 100 Kč 02.11.2020 20:05:15 2559
3 000 Kč limit (02.11.2020 20:05:11) 3776
2 900 Kč 02.11.2020 20:05:12 2559
2 800 Kč limit (02.11.2020 20:05:08) 3776
2 700 Kč 02.11.2020 20:05:09 2559
2 600 Kč limit (02.11.2020 20:05:04) 3776
2 500 Kč 02.11.2020 20:05:05 2559
2 400 Kč limit (01.11.2020 18:20:20) 3776
2 300 Kč 01.11.2020 18:20:21 6596
2 200 Kč limit (01.11.2020 14:29:12) 3776
2 100 Kč limit (01.11.2020 14:29:11) 6596
1 000 Kč limit (30.10.2020 14:43:40) 6596
900 Kč 30.10.2020 14:43:41 826
800 Kč limit (29.10.2020 20:13:51) 6596
700 Kč 29.10.2020 19:47:40 2559
600 Kč 29.10.2020 15:13:56 6596
500 Kč 27.10.2020 15:50:08 3912