Vojtěch Sedláček - Soubor 5 grafických listů

1x dřevoryt, 1x mědiryt, 3x litografie, od 13x21 cm do 20x39 cm. Všechny signovány vpravo dole tužkou Voj. Sedláček. Všechny paspartovány.

o autorovi: 1892 Libčany u Hradce Králové - 1973 Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval u profesorů Loukoty, Preislera a Švabinského na AVU v Praze. Působil jako středoškolský profesor kreslení, od roku 1926 se věnoval výhradně malířské tvorbě. Vycházel ze sociálního umění 20.let, zachycoval osobitým rukopisem, založeným na výstižné kreslířské zkratce život venkovských lidí a jejich sepětí s přírodou. Ve druhé polovině 20.století přešel od olejomalby k akvarelu, používal rovněž kvaš a temperu. Byl členem Umělecké besedy a SČUG Hollar. Roku 1980 byl v jeho domě v Javornici u Rychnova nad Kněžnou otevřen stálý Památník Vojtěcha Sedláčka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

50208. Soubor 5 grafických listů
Dražba ukončena:14.10.2020 19:39:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:800 Kč