Vojtěch Sedláček - Soubor 5-ti prací

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Litografie, od14x11 cm do 12x17 cm. Signováno Vojt. Sedláček. Pasparta, sklo.

 

o autorovi: 1892 Libčany u Hradce Králové - 1973 Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval u profesorů Loukoty, Preislera a Švabinského na AVU v Praze. Působil jako středoškolský profesor kreslení, od roku 1926 se věnoval výhradně malířské tvorbě. Vycházel ze sociálního umění 20.let, zachycoval osobitým rukopisem, založeným na výstižné kreslířské zkratce život venkovských lidí a jejich sepětí s přírodou. Ve druhé polovině 20.století přešel od olejomalby k akvarelu, používal rovněž kvaš a temperu. Byl členem Umělecké besedy a SČUG Hollar. Roku 1980 byl v jeho domě v Javornici u Rychnova nad Kněžnou otevřen stálý Památník Vojtěcha Sedláčka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

vydraženo
19822. Soubor 5-ti prací
Dražba ukončena:26.04.2018 19:01:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:7 000 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
7 000 Kč 26.04.2018 18:55:48 2559
6 500 Kč limit (26.04.2018 18:55:39) 3882
6 500 Kč 26.04.2018 18:55:40 2559
6 000 Kč limit (26.04.2018 18:49:22) 3882
5 500 Kč 26.04.2018 18:49:23 2559
5 000 Kč limit (19.04.2018 12:02:20) 3882
4 900 Kč 19.04.2018 12:02:21 2360
4 800 Kč limit (19.04.2018 12:02:13) 3882
4 700 Kč 19.04.2018 12:02:14 2360
4 600 Kč limit (19.04.2018 12:01:29) 3882
4 500 Kč 19.04.2018 12:01:30 2360
4 400 Kč limit (19.04.2018 12:01:23) 3882
4 300 Kč 19.04.2018 12:01:24 2360
4 200 Kč limit (19.04.2018 12:01:19) 3882
4 100 Kč 19.04.2018 12:01:20 2360
4 000 Kč limit (19.04.2018 12:01:15) 3882
3 900 Kč 19.04.2018 12:01:16 2360
3 800 Kč limit (19.04.2018 12:01:11) 3882
3 700 Kč 19.04.2018 12:01:12 2360
3 600 Kč limit (19.04.2018 12:01:07) 3882
3 500 Kč 19.04.2018 12:01:08 2360
3 400 Kč limit (19.04.2018 12:01:03) 3882
3 300 Kč 19.04.2018 12:01:04 2360
3 200 Kč limit (19.04.2018 12:00:59) 3882
3 100 Kč 19.04.2018 12:01:00 2360
3 000 Kč limit (19.04.2018 12:00:54) 3882
2 900 Kč 19.04.2018 12:00:55 2360
2 800 Kč limit (19.04.2018 12:00:43) 3882
2 700 Kč 19.04.2018 12:00:44 2360
2 600 Kč limit (19.04.2018 12:00:38) 3882
2 500 Kč 19.04.2018 12:00:39 2360
2 400 Kč limit (19.04.2018 12:00:33) 3882
2 300 Kč 19.04.2018 12:00:34 2360
2 200 Kč limit (19.04.2018 12:00:29) 3882
2 100 Kč 19.04.2018 12:00:30 2360
2 000 Kč limit (19.04.2018 12:00:24) 3882
1 900 Kč 19.04.2018 12:00:25 2360
1 800 Kč limit (19.04.2018 12:00:20) 3882
1 700 Kč 19.04.2018 12:00:21 2360
1 600 Kč limit (17.04.2018 8:47:31) 3882
1 500 Kč 12.04.2018 22:10:54 3780
1 400 Kč 01.04.2018 14:49:29 61
1 300 Kč 01.04.2018 10:44:27 2559
1 200 Kč 30.03.2018 17:52:28 3791
1 100 Kč 30.03.2018 10:44:50 2360
1 000 Kč 29.03.2018 23:37:47 2533