Vojtěch Sedláček - Z města

Detail položky

Detail položky

Tuš, akvarel na papíře, 30x44 cm. Signováno vpravo dole Voj. Sedláček. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: 1892 Libčany u Hradce Králové - 1973 Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval u profesorů Loukoty, Preislera a Švabinského na AVU v Praze. Působil jako středoškolský profesor kreslení, od roku 1926 se věnoval výhradně malířské tvorbě. Vycházel ze sociálního umění 20.let, zachycoval osobitým rukopisem, založeným na výstižné kreslířské zkratce život venkovských lidí a jejich sepětí s přírodou. Ve druhé polovině 20.století přešel od olejomalby k akvarelu, používal rovněž kvaš a temperu. Byl členem Umělecké besedy a SČUG Hollar. Roku 1980 byl v jeho domě v Javornici u Rychnova nad Kněžnou otevřen stálý Památník Vojtěcha Sedláčka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

vydraženo
46401. Z města
Dražba ukončena:24.06.2020 23:12:01
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:5 500 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
5 500 Kč limit (24.06.2020 23:07:00) 2559
5 000 Kč 24.06.2020 23:07:01 7143
4 900 Kč limit (24.06.2020 23:02:58) 2559
4 800 Kč 24.06.2020 23:02:59 7143
4 700 Kč limit (24.06.2020 23:00:20) 2559
4 600 Kč 24.06.2020 23:00:21 7143
4 500 Kč limit (24.06.2020 22:59:49) 2559
4 400 Kč 24.06.2020 22:59:50 7143
4 300 Kč limit (24.06.2020 22:59:39) 2559
4 200 Kč 24.06.2020 22:59:40 7143
4 100 Kč limit (24.06.2020 22:59:09) 2559
4 000 Kč 24.06.2020 22:59:10 7143
3 900 Kč limit (24.06.2020 22:58:47) 2559
3 800 Kč 24.06.2020 22:58:48 7143
3 700 Kč limit (24.06.2020 22:58:32) 2559
3 600 Kč 24.06.2020 22:58:33 7143
3 500 Kč limit (24.06.2020 22:54:41) 2559
3 400 Kč 24.06.2020 22:54:42 7143
3 300 Kč limit (24.06.2020 22:53:48) 2559
3 200 Kč 24.06.2020 22:53:49 7143
3 100 Kč limit (24.06.2020 22:48:02) 2559
3 000 Kč 24.06.2020 22:48:03 1252
2 900 Kč limit (24.06.2020 22:47:55) 2559
2 800 Kč 24.06.2020 22:47:56 1252
2 700 Kč limit (24.06.2020 22:47:48) 2559
2 600 Kč 24.06.2020 22:47:49 1252
2 500 Kč limit (24.06.2020 22:47:41) 2559
2 400 Kč 24.06.2020 22:47:42 1252
2 300 Kč limit (24.06.2020 22:47:33) 2559
2 200 Kč 24.06.2020 22:47:34 1252
2 100 Kč limit (24.06.2020 21:38:38) 2559
2 000 Kč 24.06.2020 15:04:36 2360
1 900 Kč 18.06.2020 21:08:03 279
1 800 Kč 17.06.2020 0:00:19 6092
1 700 Kč 10.06.2020 17:34:24 2360
1 600 Kč 04.06.2020 1:35:41 765
1 500 Kč 30.05.2020 15:23:14 2559
1 400 Kč 30.05.2020 15:09:29 3912
1 300 Kč 29.05.2020 21:57:25 2880
1 200 Kč 29.05.2020 15:39:41 2360
1 100 Kč 29.05.2020 12:57:46 2880
1 000 Kč 28.05.2020 23:32:42 849