Vratislav Nechleba - Akt dívky

Detail položky

Detail položky

Kresba, 40x25 cm. Signováno vlevo dole Nechleba. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Nejdelší strana: 61 cm

 

o autorovi: 1885 – 1965
Malíř, portrétista, profesor AVU v Praze. Studoval na AVU u prof. Pirnera. Na stipendium navštívil Itálii, Rakousko a Německo. Od r. 1918 byl profesorem AVU, střídavě i rektorem. Maloval krajiny, žánrové výjevy i zátiší, ale jeho doménou byly portréty, včetně oficiálních – politici, herci. Byl členem SVU Mánes. Jeho dílo bylo oceněno mnoha poctami.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 220 000 Kč.

doporučujeme
153878. Akt dívky
Zbývá:8 dnů, 13 hodin
Konec dražby:01.02.2026 20:03:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:1 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
1 000 Kč 23.01.2026 7:14:00 9331