Akryl na plátně, 100x100 cm. Signováno zezadu WEAREBACKINDAHOOD. Nerámováno.
Nejdelší strana: 100 cm
Čášník je výrazný figurální obraz balancující na hraně grotesky a humoru. Ústřední postava číšníka je obklopena karnevalem masek, symbolů a tekoucích barev, které vytvářejí pocit neustálého pohybu a lehkého napětí. Syrová kresba, kapající barva a kontrastní barevnost odkazují na spontánní malbu blízkou art brut a současnému street-artu. Dílo působí jako absurdní výjev z podvědomí – zároveň zábavný i zneklidňující – a silně pracuje s emocemi diváka.
o autorovi: WEAREBACKINDAHOOD je vizuálny umelec súčasnej generácie, narodený koncom 20. storočia. Vo svojej tvorbe čerpá inšpiráciu zo street artu a pop artu, pričom spája vizuálny jazyk ulice s estetickými princípmi populárnej kultúry.
Jeho diela sú charakteristické živou farebnosťou, dynamickou kompozíciou a často aj zdánlivo chaotickým usporiadaním prvkov, ktoré však ponecháva priestor na individuálnu interpretáciu. Každý obraz je vizuálnou hádankou – plátnom plným významov, ktoré si divák skladá sám.
Technicky pracuje s akrylom a sprejom, čo mu umožňuje kombinovať precízne ťahy s expresívnym gestom. Jeho štýl je surový, autentický a zároveň hravý – rovnako ako ulica, z ktorej vzišiel.
Instagram: @wearebackindahood