Willi Nowak

35065. Sedící

popis: Akvarel, 24x20 cm. Signováno vpravo nahoře W. Nowak. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1886, Mníšek pod Brdy - 1977, Praha
Český malíř a grafik,studoval na Akademii výtvarných umění v ateliéru Franze Thieleho. Byl členem Spolku výtvarných umění Mánes, Prager Secession, účastnil se obou výstav. Byl členem umělecké skupiny Osmi (Emil Filla, Bedřich Feigl, Max Horb, Otakar Kubín, Bohumil Kubišta, Willi Nowak, Emil Artur Pittermann, Antonín Procházka. Později se přidali Vincenc Beneš, Linka Scheithauerová-Procházková a Václav Špála). Jednalo se o mladou generaci absolventů AVU (všem bylo do 25 let), kteří se věnovali především expresionismu a fauvismu. V letech 1929 - 1937 působil jako profesor na Akademii výtvarných umění v Praze. Nowakova tvorba bývá tradičně spojována s expresionismem, byla ale výrazně ovlivněna především impresionismem. Je pro něj charakteristická senzualistická uvolněná malba, figurální výjevy a krajiny. Nowak může být považován za rozporuplnou osobnost, šlo o původně německy hovořícího umělce, který nebyl odsunut a jako jeden z mála českých Němců oficiálně tvořil i v době komunismu. Poslední autorskou výstavu uspořádala v roce 2007 Galerie výtvarného umění v Chebu. Jeho dílo je zastoupeno např. v Oblastní galerii v Liberci.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 320.000 Kč

zbývá: 37 dnů, 8 hodin

konec dražby: 25.09.2019 19:23:00

vyvolávací cena: 800 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 1 300 Kč