František Pavelka - Dívčí akt

Lavírovaná kresba na papíře, 79x118 cm, signováno vpravo dole Pavelka, rám, zaskleno.

1894, Nechanice - 1948
Žák pražské akademie (1914). Poté tři roky ve všeobecné škole prof. Preislera a tři roky ve speciálce prof. M. Švabinského. Roku 1930 podnikl studijní cesty do Italie, Sicilie a Tunisu. Vytvořil několik grafických cyklů a je autorem četných ilustrací.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

2817. Dívčí akt
Dražba ukončena:30.09.2015 22:07:44
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:14 000 Kč