Oldřich Hlavsa - Chalupy v zimě

Olej na kartonu, 35x50 cm, signováno vpravo dole Hlavsa, rám.

1889, Německá Rybná - 1936, Praha
Žák AVU v Mnichově (1910-1913; prof. Halm a Herterich). Poté AVU v Praze (1914; prof. Ženíšek) a později znovu (1920-1923; prof. Hynais). Studijně vycestoval do Itálie a Paříže. Běhěm první světové války byl zajat v Rusku. Po návratu do vlasti roku 1920 tvoří množství krajin a genrů z Orlických hor.

Pozn.: Odborně vyčištěno. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

2834. Chalupy v zimě
Dražba ukončena:01.10.2015 19:15:03
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:6 000 Kč