Zdeněk Hajný - Jezírko naděje

Fotoplátno, 32x45 cm. Signováno vpravo dole Z. Hajný 87. Rámováno.

Pozn.: Vzadu signováno autorem Zdeněk Hajný.

o autorovi: 1942 – 2014
Malíř, autodidakt. Studoval VŠZ v Brně, pak FF UK v Praze obor psychologie. Do r. 1983 přednášel psychologii a estetiku, pak ve svobodném povolání. Kromě malířství se zabýval psychologickou problematikou tvořivosti a transpersonálních jevů v umění. V r. 1994 otevřel duchovně orientovanou galerii Cesty ke světlu. Patří mezi představitele imaginativního proudu v českém malířství. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách UVM Vsetín, ČT Praha a v několika zahraničních galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 35 000 Kč

Zdeněk Hajný
76413. Jezírko naděje
Dražba ukončena:24.04.2022 21:35:50
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 100 Kč

1 100 Kč 24.04.2022 21:32:50 4656
1 000 Kč 18.04.2022 20:13:35 7917