Zdeněk Matyáš - Práce na Valašsku

Olej na plátně, 50x85 cm. Signováno vlevo dole Zd. Matyáš 75. Rámováno.

o autorovi: 1945 – 2001
Akademický malíř. Studoval na AVU v Praze u prof. Součka portrétní a figurální malbu. Kreslil a maloval ve svém ateliéru ve Valašských Kloboukách. Patří mezi nejvýznamnější a nejvyhledávanější malíře Valašska. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách NG v Praze, SČG v Litoměřicích, MU v Olomouci, SG ve Zlíně, GVU v Hodoníně a v Okresním vlastivědném muzeu ve Vsetíně.

Zdeněk Matyáš
68440. Práce na Valašsku
Dražba ukončena:31.10.2021 20:36:24
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 600 Kč