Zdeněk Seydl - Kavalír

Kresba, 43x30 cm, signováno vpravo dole Seydl, paspartováno, zaskleno.

1916, Třeboň - 1978, Praha
Absolvoval kurz grafických technik u prof. Konůpka, v letech 1936 - 1941 studoval u prof Kysely na UMPRUM. Studijní pobyt ve Francii. Malíř, kreslíř, ilustrrátor. Tvorba je charakteristická grafičností, plošnou barevností, dekorativní stylizací, ironií a humorem. Člen skupiny Sedm v říjnu, Umělecké Besedy a SČUG Hollar. Mnoho samostatných i kolektivních výstav, zastoupen ve sbírkách NG, GHMP a UPM a mnoha dalších včetně zahraničních.

Pozn.: Pasparta poškozena.

4058. Kavalír
Dražba ukončena:30.03.2016 21:15:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:2 000 Kč