Zdeněk Živný - Na Jíkalce

Akryl na dřevěné desce. 20x35 cm. Signováno vpravo dole Z. Živný. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Pochází z majetku škoda investment a.s

o autorovi: 1949 – 1998
Malíř. Studoval na SUPŠ v Praze a na AVU v Praze monumentální malbu u A. Paderlíka a figurální malbu u O. Oplta. Zpočátku maloval obrazy vyjadřující vztah člověka a techniky, posléze do figurální malby vložil expresivní prvky. Ze zážitků z krajiny severních Čech vznikaly kompozice mrtvé krajiny, poznamenané těžbou uhlí. Maloval také města a jejich architekturu. Byl členem plzeňské skupiny P-89. jeho práce jsou zastoupeny v Západočeské galerii Plzeň, v Galerii Klatovy/Klenová a jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 9 000 Kč.

Zdeněk Živný
39946. Na Jíkalce
Dražba ukončena:29.01.2020 22:25:00
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:7 500 Kč