Zdeňka Burghauserová - Ležící pár

Olej na plátně, 44x61 cm, monogramováno vpravo dole ZB 49, rám.

1894, Chrudim
Studentka UMPRUM v Praze (1910-1914). Zakladatelka Kruhu výtvarných umělkyň v Praze. Cestoval po jižní a západní Evropě. Vedle děl femininní povahopisné reflexe tvoří podobizny, zátiší i knižní grafiku. Četné výstavy u nás i v zahraničí (Amsterodam, Paříž,...).

Pozn.: Rám i malba poškozena.

3629. Ležící pár
Dražba ukončena:27.01.2016 21:11:39
Vyvolávací cena:1 200 Kč
vydraženo za:3 700 Kč