Kniha, 18x11 cm, 597 stran. Reedice knihy ze 16. století tj. Veleslavínovy edice kroniky Aenea Sylvia Piccolominiho a Martina Kuthena. Vydali dědicové Kramériovi r. 1818, Staré Město pražské. Na předsádce podpis Jana Erazima Wocela, slavného českého archiváře.
Pozn.: Poškozeno, poloplátěná odřená vazba, restaurovaný titulní list, na stránkách zahnědlé skvrnky. Konzultováno a posouzeno Bořkem Neškudlou, PhD.