Karel Zahrádka - Slunce v lomu

Olej na sololitu, 38x67 cm. Monogramováno a datováno vpravo dole Za 90. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Dílo pochází z majetku rodiny autora.

o autorovi: 1915 - 2009
Studoval na gymnáziu ve Velkém Meziříčí a vysokoškolské studium na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně zakončil státnicemi u prof. Boudy a prof. Makovského. Jako vysokoškolák byl vězněn několik let v koncentračním táboře Sachsenhausenu. Po druhé světové válce odešel do Moravských Budějovic, kde se věnoval nejen své malbě, ale nastoupil na pozici pedagoga v místním gymnáziu. První výstavu uspořádal spolu s přítelem a kolegou akademickým malířem Fr. Šindelářem v Moravských Budějovicích. Dálkově studoval u několika akademických malířů v Praze. Jako člen výtvarné sekce kulturního střediska v Moravských Budějovicích obesílal výstavy v Jihlavě, Brně, Praze a Třebíči. Jeho obrazy jsou v soukromých sbírkách v Rakousku, Německu, Kalifornii, Kanadě a v okolí jeho působiště.
V muzeu koncentračního tábora Sachsenhausen je stálá expozice s jeho tvorbou.

63723. Slunce v lomu
Dražba ukončena:26.08.2021 22:04:57
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 600 Kč